twoje zdrowie
Zdrowie

Cukrzyca typu 2 – dieta i zalecenia

Cukrzyca jest chorobą, na którą coraz częściej uwagę zwracają lekarze specjaliści, również w dziedzinie dietetyki. W przypadku diabetyków rozsądne odżywianie jest bardzo ważne. Czasem przy dobrze prowadzonej diecie oraz zdrowym stylu życia choroby tej (cukrzycy typu 2) można po prostu uniknąć.

Chory na cukrzycę typu 2 powinien wystrzegać się pewnych grup produktów, a na inne zwracać szczególną uwagę. Zalecane jest spożywanie cukrów złożonych (łącznie z błonnikiem), a zmniejszenia spożycia węglowodanów prostych, tj. raczej unikać należy słodzonych soków, cukru, miodu (ponieważ bardzo szybko podnoszą poziom cukru we krwi), a postawić na spożywanie pełnoziarnistego makaron, wszelkiego rodzaju kasz, czy ciemnego chleba. Najlepiej jest skorzystać w tej kwestii z porady dietetyka. Nie da się powiedzieć, że istnieje dieta zwana „cukrzycową”. Dieta diabetyka powinna być po prostu tożsama z zasadami zdrowego odżywiania. Oprócz diety ważna jest też aktywność fizyczna. Zapadalność na cukrzycę typu 2 wzrasta u osób z nadwagą i innych podobnych problemów z wagą, dlatego ważna jest kontrola wagi ciała. Regularna aktywność fizyczna pomaga to osiągnąć. Ruch oraz zdrowe odżywianie się mogą być oczywiście wspomagane odpowiednimi produktami określanymi jako suplementy diety.

Dzisiejszy rynek bogaty jest w takie specyfiki, dlatego dobrym pomysłem jest zawsze konsultacja z lekarzem, zanim zdecydujemy się na konkretną suplementację. W przypadku cukrzyków ważne jest utrzymanie w dobrej kondycji przede wszystkim serca, które jest obciążane, gdy zmagamy się z problemami z masą ciała. Godnym uwagi jest Ravestin – preparat, który dba o prawidłową pracę żył i tętnic oraz obniża poziom tzw. złego cholesterolu. Ponadto może pomóc przy promach z koncentracją, czy trudnościami z oddychaniem. Naturalna receptura (witamina C, ekstrakt z granatu, l-arginina, l-lizyna) na której opiera się skład produktu też nie jest bez znaczenia. Dzięki niej Ravestin jest bezpieczny, a szansa, że kogoś uczuli, jest nieduża. Z dostępnością preparatu również nie powinno być problemu. Sprzedaż Ravestinu prowadzona jest stacjonarnie oraz w sieci (strony typu ceneo, czy apteka internetowa Gemini). Dawkowanie to tylko jedna tabletka dziennie. Suplement ten jest więc zatem również bardzo wydajny.

Przy przyjmowaniu suplementów diety, jak przy wszystkim, zaleca się oczywiście rozsądek. Należy również pamiętać, że sama suplementacja to nie wszystko. Dieta, aktywność fizyczna i suplementacja – te trzy czynniki powinny się ze sobą łączyć, aby przyniosły oczekiwane rezultaty.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *