wysportowana dziewczyna
Zdrowie

Jak dbać o siebie przy cukrzycy?

Cukrzyca jest rodzajem choroby, której nie da się całkowicie wyleczyć. Istnieją jednak sposoby na zahamowanie objawów schorzenia oraz uniknięcie ewentualnych powikłań, do których grona zaliczyć można między innymi zaburzenia oczu, nerek, nerwów, serca oraz naczyń krwionośnych. W trudniejszych przypadkach pojawić się może również choroba wieńcowa. Aby tego wszystkiego uniknąć, należy zwracać uwagę na trzy główne czynniki, tj. aktywność fizyczna, dieta, wspomaganie witaminami i suplementami.

W przypadku diabetyków (szczególnie tych zmagających się z cukrzycą typu 2) istotna jest stała kontrola masy ciała, dlatego ważna jest regularna aktywność fizyczna. Zaleca się minimum 30 minut dość intensywnego spaceru. Obok ruchu należy również zmienić nawyki żywieniowe na te zdrowsze. Cukrzyk powinien unikać pewnych grup produktów, a postawić na inne. Zrezygnować należy z cukrów prostych (cukier, miód, syrop glukozowo – fruktozowy, słodzone soki i napoje itd.), a zdecydować się raczej na węglowodany złożone (ciemny chleb, różnego rodzaju kasze, makaron wieloziarnisty i inne). W diecie diabetyka ważny jest również błonnik. Nie da się nazwać diety diabetyka dietą cukrzycową. Ta dieta powinna być raczej rozumiana po prostu jako zdrowe racjonalne odżywianie.

Regularny ruch oraz rozsądny sposób odżywiania można oczywiście wspomagać witaminami i suplamantami diety. Dzisiejszy rynek w tej materii jest bardzo bogaty. Godnym wypróbowania jest Ravestin – preparat, który może nie tylko pomóc przy problemach z koncentracją i zmęczeniem, lecz także, co ważniejsze w przypadku diabetyków, wspomaga pracę naszych tętnic i żył oraz dba o zmniejszenie poziomu tzw. złego cholesterolu. Gwarancją tego jest naturalny skład preparatu. Receptura to: witamina C, ekstrakt z granatu, l-lizyna oraz l-arginina. Ravestin jest ogólnodostępny – sprzedaż prowadzona jest nie tylko stacjonarnie, ale również w Internecie (w aptekach internetowych, np. w internetowej aptece Gemini), gdzie można również przejrzeć opinie innych (np. na opineo), zanim zdecydujemy się na zakup suplementu. Ravestin jest produktem nie tylko dostępnym, lecz również bardzo wydajnym. Dziennie spożywać należy tylko jedną tabletkę.

Oczywiście należy pamiętać, że suplementacja przyniesie rezultatu tylko wtedy, gdy będzie dodatkiem do zdrowej diety i ruchu, a decyzję o rozpoczęciu kuracji Ravestinem należy skonsultować najpierw z lekarzem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *