preparat wspomagający widzenie
Zdrowie

Lutenea – Suplement, który wspomaga wzrok

preparat poprawiający ostrość widzenia LuteneaWe współczesnym świecie należy zadać sobie pytanie: do czego prowadzi ciągła praca i rozrywka przed ekranem monitora lub nad książką. Do tego dochodzi coraz krótszy czas na sen, długie trasy samochodowe i inne obowiązki, które wymagają sprawnego wzroku. Tymczasem coraz częściej pojawiają się problemy z zaczerwienionymi oczami, które pieką i łzawią. Czy suplementy dostępne w aptece są w stanie pomóc?

>>> ZAMÓW TUTAJ <<<

Jakie składniki wspomagają wzrok?

W profilaktyce zdrowych oczu należy przede wszystkim postawić na codzienną pielęgnację, a w tym stosowanie preparatów i środków nawilżających. Składnikami wspomagającymi prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku to głównie karotenoidy, do których zalicza się:

 • luteinę(wspiera ostrość widzenia, gdyż chroni przed uszkodzeniem przez światło),
 • zeaksantynę(chroni przed atakami wolnych rodników oraz wpływa na poprawę wzroku),
 • alfa i beta karoten(należą do grupy przeciwutleniaczy (antytoksydantów) oraz
 • likopen(usuwa on wolne rodniki, chroni oczy przed zwyrodnieniem).

Jaki jest skład preparatu Lutenea?

Składnikami tego preparatu są przede wszystkim luteina i zeaksantyna. Według najnowszych badań substancje te wprowadzone do codziennej diety mają zdolność redukcji występowania uszkodzeń plamki żółtej oka. Substancje te to barwniki, które w naturze występują w produktach roślinnych. Zwykle ich największe stężenie w ludzkim organizmie powinno znajdować się w plamce żółtej oka, która odpowiada za ostrość wzroku oraz jego jakość. Dodatkowo Lutenea dostarcza do codziennej diety cynku, który chroni przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego, a jego brak może skutkować krótkowzrocznością. W produkcie tym znajdują się również witaminy B6 i B12, które mają swój udział w zachowaniu odpowiedniej wilgotności gałki ocznej.

Jaki efekt daje stosowanie preparatu Lutenea?

Składniki preparatu Lutenea mają za na celu:

 • poprawić jakość i ostrość widzenia,
 • chronić oczy przed promieniowaniem UVA i UVB,
 • zwalczanie wolnych rodników (dzięki temu zapobiegają uszkodzeniu plamki czy naczynia włosowatego siatkówki oka),
 • zmniejszenie ryzyka pojawienia się degradacja plamki żółtej,
 • ochronę przed zewnętrznymi czynnikami środowiska,
 • wspomaganie pracy nerwu wzrokowego,
 • utrzymanie prawidłowego nawilżenia gałki ocznej.

Dawkowanie produktu Lutenea

Zgodnie z zaleceniami producenta wystarczającą dawka jest 1 kapsułka dziennie popita szklanką wody. Natomiast na widoczne efekty stosowania należy poczekać minimum 2 tygodnie regularnego stosowania. Należy dostosować się do zaleceń producenta i nie przekraczać dawki.

Zalety preparatu Lutenea

Należy zwrócić uwagę, że obecnie nawet osoby w młodym widzą coraz gorzej. Z tego powodu warto wspomagać się produktami, które pomogą zachować ostrość wzroku. Produkty te powinny posiadać całkowicie naturalny skład, aby nie zaszkodzić osobie stosujące go. Dlatego też Lutenea jest całkowicie naturalnym produktem.

Kto powinien stosować Luteneę?

Lutenea powinna być stosowana już profilaktycznie, a w szczególności przez osoby, które są zagrożone AMD lub u których w rodzinie zdarzały się przypadki jaskry lub zaćmy. Dodatkowo preparat pomoże osobom, które pracują w pomieszczeniach ze sztucznym światłem i spędzają sporo czasu przed monitorem lub nad dokumentacją. Lutenea powinna być także stosowana przez osoby dotknięte retinopatią cukrzycową lub nadciśnieniową oraz cierpiące na alergiczne zapalenie spojówek. O wspomaganie wzroku powinny się także postarać osoby pijące mocną kawę i herbatę, palące papierosy lub spędzające dużo czasu na słońcu lub korzystające z usług solarium.

Źródło – https://pl.wikipedia.org
Przeczytaj więcej

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *