Ładna Pani
Zdrowie

Nie tylko suplementy diety

Większość z nas miała, ma, bądź będzie miała problem z tkanką tłuszczową (nie mylić z nadwagą). Tak mówią statystyki, które są wypadkową badań OBOPu z zeszłego roku. Właśnie; to jest ważna informacja dla odchudzających się – nie jest ważne ile ważysz, tylko jaki jest Twój stosunek tkanki tłuszczowej do tkanki mięśniowej. Ciężar całkowity ma drugorzędne znaczenie.

Kiedy zaczynamy odchudzanie od ćwiczeń (dużo bardziej skuteczna metoda niż tabletki odchudzające) zmieniamy stopniowo objętość naszych mięśni, których przyrost zaczyna spalać tłuszcz. Jeśli zastanawiacie się jak schudnąć – to jest najlepsza metoda.

Tabletki odchudzające nieskuteczne?
Myliłby się ten, kto pomyślał, że łykanie takich produktów jak tabletki odchudzające, przy jednoczesnym braku aktywności fizycznej cokolwiek da. Takie środki to placebo dla duszy; takie rozgrzeszenie, które zwalnia nas z obowiązku pracy nad sobą. Zrzucanie kilogramów, redukcja tkanki tłuszczowej jest pracą, a przynajmniej powinno nią być. Przybieramy na wadze na ogół wtedy, kiedy kończymy naszą przygodę z aktywnością fizyczną i rozpoczynamy drugi rozdział w życiu przeciętnego Polaka, czyli: rozdział pracy siedzącej i wożenia tyłka samochodem codziennie do pracy. To oczywiście metafora, bo nie każdy pracuje umysłowo i nie każdy ma samochód. Chodzi o generalną zasadę, że siedzimy na kanapie i zastanawiamy się jak schudnąć, żeby się nie zmęczyć psychicznie albo fizycznie. Męczarnie psychiczne przeżywamy przecież, kiedy stosujemy drakońskie diety, typu MŻ (Mniej Żryj), następnie bredzą nam, że trzeba się męczyć fizycznie i pocić, bo przecież bez pracy nie ma kołaczy. Pomijając to, że kołaczy to nie zobaczymy już nigdy, bo ciasto tuczy, to o ile ci pierwsi od MŻ nie mają kompletnie racji, to ci drudzy od wysiłku już całkowitą.

Jak schudnąć?
Żeby zrzucić parę kilogramów potrzebny jest wysiłek fizyczny. I to nie ten kształtujący mięśnie na siłowni, ale ten wysiłkowy i najczęściej unikany – trening tlenowy. Najlepszy jest bieg, dobre również rezultaty ma rower, pływanie i wszystko co może spowodować, że nasze ciało będzie miało podwyższoną temperaturę, bo wtedy zachodzi w naszym ustroju termogeneza, która powoduje spalanie tkanki tłuszczowej.

Jeśli zastanawiacie się jak schudnąć odpowiedź jest banalna: trzeba się ruszać. Prawda stara jak świat.

Polecane:

artroser tabletki I bioxyn cena apteka I ravestin a cukrzyca I sliminazer w aptekach

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *