Vitalność
Schudnąć

Rodzaje tabletek na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie są suplementami diety, dzięki którym zwiększa się skuteczność odchudzania przy zmianie nawyków żywieniowych. Inaczej mówiąc, jeśli zastosujemy dietę, to idealnym jej uzupełnieniem są suplementy.

Tabletki odchudzające są wynalazkiem końca XX wieku. Doczekały się wielu wersji; od lekarstw wydawanych na receptę, przez środki zawierające zakazane substancje, które mogą być groźne dla zdrowia, po zwykłe suplementy, przeważnie zawierające niegroźne zioła.

Odkąd rozpoczęła się moda na piękny i szczupły wygląd, który ma być wyznacznikiem zdrowia, co za tym idzie atrakcyjności i wynikającego z niej powodzenia w życiu, pojawiło się mnóstwo środków wspomagających odchudzanie.

Przemiana materii, która była stymulowana przez ćwiczenia i odpowiednią dietę, została wsparta przez uzupełniające dietę suplementy, które z czasem zaczęły dominować jako główny, a potem według statystyk, jedyny składnik procesu odchudzania.

Łykanie tabletki odchudzającej jest łatwe. Dużo trudniej jest podejmować wysiłek fizyczny, czy odmawiać sobie ulubionych przysmaków.

Producenci oferują coraz większe spektrum substancji zawartych w poszczególnych produktach odchudzających, a my stajemy się coraz bardziej leniwi i jako konsumenci bardziej wymagający w związku z tym.

Ludzie często sięgają po nielegalne środki na odchudzanie, byle tylko były skuteczne.

Wygląd kosztem zdrowia?
Obecnie tabletki na odchudzanie dostępne bez recepty zawierają prawie wyłącznie składniki roślinne i bezpieczne dla zdrowia. Niestety, część z nich to zwykłe placebo nie wywołujące żadnej reakcji organizmu, jeśli chodzi o redukcję wagi.

Poniżej przedstawiamy Wam rodzaje tabletek odchudzających omawiając krótko ich charakterystykę:

Silnie wspomagają przemianę materii, likwidują zaparcia i wzdęcia, usprawniają pracę jelit. Dodatkowo usuwają toksyny z organizmu i ułatwiają przyswajanie składników odżywczych zawartych w pokarmie.

Za pomocą termogenezy powodują podgrzanie warstwy odłożonego pod skórą tłuszczu, oraz przyspieszają tętno zwiększając temperaturę ciała. Zawierają przeważnie kwas linolowy CLA, który przyspiesza korzystanie organizmu z tłuszczu w czasie wysiłku fizycznego. Innym składnikiem jest guarana, albo w starszych produktach – kofeina.

Dlaczego akurat ten pierwiastek? Ludzie, którzy lubią słodycze mają jego niską zawartość, przez co sięgają wciąż po cukier. A jak wiadomo, większość osób otyłych przybiera na wadze z powodu wchłaniania cukrów prostych.

Zawierają zwykły błonnik, „dostępny” w warzywach, pieczywie ciemnym, ziarnie. Wystarczy pić dużo wody a błonnik spęcznieje w żołądku i wyciągając wilgoć powoduje uczucie sytości.

Najlepsze rozwiązanie
Po tabletki na odchudzanie nie powinny sięgać nastolatki. Ze względu na wciąż rozwijający się organizm nie wolno ingerować w przemianę materii na tym etapie życia. Nastolatkowie powinni uprawiać sport, ewentualnie wspomóc się odpowiednią dietą jeśli mają parę kilogramów nadwagi.

Nie polecamy stosowania tabletek odchudzających bez recepty osobom klinicznie otyłym. Pewnie wydaje się to Wam sprzeczne z logiką, ale pragniemy zauważyć, że nadwaga to ledwie kilka kg więcej, zaś otyłość stwierdzona przez lekarza powinna być leczona metodami farmaceutycznymi.

Warto jest się zastanowić, czy jeśli mamy niewielką nadwagę musimy od razu sięgać po tabletki odchudzające, czy nie lepiej zmienić nieco nawyki żywieniowe oraz popracować trochę nad sobą uprawiając sport, albo przynajmniej chadzając na spacery?

Nie każdy ma nadwagę bo jest chory. Większość z nas jest po prostu leniwa i wybiera łatwe rozwiązanie jakim jest łyknięcie kapsułki. Pamiętajcie jednak, że jeszcze żadna tabletka ziołowa nikogo nie odchudziła. One tylko wspomagają efekty, nie zastępują ich.

Polecam:

artroser kapsułki I bioxyn gdzie kupić I ravestin gdzie kupić I plastry sliminazer gdzie kupić

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *