choroba
Chiny Zdrowie

Tabletki na odchudzanie, które zabijają

Dają najszybsze wyniki w odchudzaniu. Nie trzeba ćwiczyć, ani przechodzić na dietę. Żadnych wyrzeczeń i czekania na cud. Sprowadzane z dalekiej Azji tabletki odchudzające do niedawna były najszybciej sprzedającym się środkiem na otyłość na świecie. Od początku jednak producenci suplementów diety głosili zdecydowany sprzeciw i bili na alarm żeby nie przyrównywać ich produktów do…narkotyków?

W Internecie można kupić wszystko – prawda stara jak sam Internet. Największą karierę robią środki na odchudzanie. Przynoszą największe zyski, bo leczą z kompleksów.

Wśród suplementów oferowanych przez sieć można natrafić również na prawdziwe leki hamujące łaknienie. Takie, które wymagają recepty od lekarza, jakiej nie można wystawić przez Internet zgodnie z prawem obowiązującym w UE (prawo nie dotyczny Wlk. Brytanii, Holandii i Niemiec, gdzie wystawia się receptę na podstawie tzw. Porady lekarza specjalisty, wcześniej wypełniając długi formularz online). Z kolei w tym zawężonym kręgu trafiają się para-medyczne środki na odchudzanie zawierające substancje niedozwolone w obrocie lub wprost szkodliwe dla zdrowia.

Chińskie odchudzanie
Jeden z takich środków trafił do Europy choć nie zatwierdził go żaden sanepid w żadnym kraju. Co więcej, sprzedawcy zarobili na nim krocie, a wielu stosujących środek było zadowolonych z efektów, pomimo skutków ubocznych.

meizitang2Ten środek na odchudzanie to Meizitang.
W Internecie nadal można go kupić. Może dlatego, że nikt nie jest w stanie kontrolować sprzedaży przez Internet, a może dlatego, że jest skuteczny ponad wszelką watpliwość? Na pewno przy nim „mogą się schować” wszystkie suplementy diety. Tylko, czy warto nic nie jeść i szprycować się amfetaminą? Długofalowy efekt takiego zażywania łatwo przewidzieć.

Preparat pochodzi z Chin i zawiera potężną dawkę pochodnej amfetaminy – sibutraminę. Ciekawostką jest fakt, że jeszcze niedawno można go było kupić w zwykłych sklepach ze zdrową żywnością jako suplement diety. Legalnie sprzedawany środek na odchudzanie o kilka razy mocniejszych właściwościach niż lekarstwa wydawane na receptę. Sprzedawany bez kontroli.

Toksykolodzy do tej pory zachodzą w głowę jak taki środek mógł w ogóle trafić do kraju – czy nikt tego nie kontroluje?

Wystarczyło proste badanie, żeby ujawnić zawartość: chlorowodorek sibutraminy. Ten związek bez wątpienia hamuje głód, co przyczynia się do utraty wagi (organizm sięga po rezerwy tłuszczu w wyniku braku dostarczania pokarmu z zewnątrz), ale również sieje spustoszenie w organizmie.

meizitang3Tabletki odchudzające, które zabijają
Meizitang rozregulowuje układ hormonalny, układ krążenia, a także centralny układ nerwowy. W skrajnych przypadkach wpływa negatywnie na pracę mózgu i serca – stany lękowe, napady paniki, brak w koncentracji i nadciśnienie.

Do tej pory również funkcjonują w UE leki zawierające sibutraminę, tzn. Meridia i Zelixa. Wydaje się je z przepisu lekarza wyłącznie na receptę, a pacjenci pozostają pod ścisłą kontrolą lekarza, który je przepisał.

Lekarstwa można zażywać w nie większej ilości niż 15 mg na dobę, w czasie gdy Meizitang zawiera 46 mg sibutraminy w jednej kapsułce

Najbardziej oburzające dla toksykologów jest to, że sprzedawcy utrzymują, że w tabletkach są wyłącznie produkty naturalnie występujące w przyrodzie, takie jak błonnik roślinny, czy wyciągi z pestek owocowych. Owszem, zawierają liść lotosu, marzankę, pestki arbuza, ale oprócz tego jest jeszcze 46 mg granulatu chlorowodorku sibutraminy.

Azjatycki środek na odchudzanie działa
Meizitang nie ma atestu, ale odrzućmy pozory: jest skuteczny. Groźny dla zdrowia, już prawie wszędzie zakazany, ale skuteczny. Dystrybuowany prawie wyłącznie przez Internet. W ten sposób sprzedawca jest trudny do namierzenia.

Tak, to prawda, że nie wymaga żadnych ćwiczeń, ani pracy nad sobą – w ten sposób zresztą jest reklamowany.

Jego sukces wynika z ludzkiego lenistwa.

Co się może stać oprócz utraty wagi z Waszym organizmem, jeśli jakimś cudem zdobędziecie Meizitang i zdecydujecie się na kurację?

Same „dobre rzeczy”: niewydolność nerek (szybko), rozległe uszkodzenia wątroby, stany lękowe i wybuchy agresji (w skrajnych przypadkach uszkodzenia mózgu), zawroty głowy, a także nienaturalne pobudzenie prowadzące do bezsenności leczonej klinicznie.

sibutramina4Inne skutki uboczne to: skoki ciśnienia, napady paniki, wzmożony niepokój, zaburzenia wzroku, rozregulowanie cyklu miesiączkowego u kobiet i krwotoki poza cyklem.

Najlepsze na koniec:
Inspektoraty Sanitarne w krajach UE mają problem, bo nie zajmują się suplementami diety, a pod taką nazwą właśnie funkcjonują środki sprowadzane z Azji, bo nie tylko chiński Meizitang zawiera substancje niedozwolone. Na naszym rynku jest multum innych tabletek na odchudzanie, które są sprzedawane jako suplementy, w czasie gdy zawierają chemiczne substancje toksyczne, groźne dla zdrowia.

Nie dziwi oburzenie producentów sprzedających suplementy diety oparte na ziołach i dostępne bez recepty. Porównywanie takich środków jak Meizitang z dostępnymi w wolnej sprzedaży tabletkami na odchudzanie (również przez Internet) jest nieporozumieniem – chiński środek zawiera 3 razy więcej chemii niż lek wydawany na receptę!

W suplemencie diety, żeby był dopuszczony do sprzedaży nie może być żadnych składników, które nie są dostępne w tzw. naturalnym pokarmie (np. zioła)

Meizitang zawiera chlorowodorek sibutraminy, który jest pochodną amfetaminy – narkotyku ściganego przez policję na całym świecie. Na opakowaniu producent, czy dystrybutor nic o tym nie wspomina. Większości ziół wymienianych na opakowaniu nie stwierdzono w składzie kapsułki w czasie badań toksykologicznych.

Producent kłamie. Dystrybutorzy albo nie są świadomi tego co sprzedają, albo nie chcą wiedzieć, co prowadzi do podobnego wniosku.

Wniosek:
Jeśli chcecie sięgnąć po suplement diety odchudzając się, wybierzcie ten, który gwarantuje Wam, że składniki występują w przyrodzie w sposób naturalny. Najlepiej jakąś znaną markę o potwierdzonej skuteczności.

Polecane dla Ciebie:

artroser opinie forum I bioxyn cena allegro I ravestin sklep I plastry sliminazer gdzie kupić

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *