diety
Dieta

Zabiła ją szybka dieta

Kobiety od zawsze walczą ze swoją wagą. Żeby świetnie wyglądać są gotowe jeśli nie na wszystko, to na pewno na dużo. Historia Samanthy Clowe wywołała prawdziwą burzę i zmieniła sposób myślenia wielu kobiet. Samantha chcąc pięknie wyglądać na własnym ślubie zaczęła się odchudzać w wyniku czego zmarła.

Historia Samanthy Clowe z Leeds w Wlk. Brytanii jest prostą opowieścią o miłości i poświęceniu. Taka historia mogła się wydarzyć wszędzie i przydażyć każdemu.

Od zawsze miała nadwagę. Mając 34 lata i planując własny ślub na pewno nie wiedziała co ją spotka. Chciała dobrze wyglądać na własnym weselu z miłością swojego życia. Czy można ją winić za to, że narzuciła sobie jedną z popularnych diet i zobowiązała się jej rygorystycznie przestrzegać?

Znalazła odpowiednią dietę

Matka Samanthy Clowe jest metalurgiem z zawodu i pracuje w przemyśle stalowym. Wielokrotnie rozmawiała z córką i była jej najlepszym przyjacielem:

„Córka chciała również zrzucić wagę i odzyskać szacunek w pracy, którego we własnym mniemaniu miała zbyt mało ze względu na swoją tuszę.”

W Internecie nasza bohaterka znalazła dietę, dzięki której miała nadzieję schudnąć odpowiednią ilość kilogramów, tak żeby być „tą najpiękniejszą” dla swojego męża.

Znalazła dietę LighterLife. Dieta polega na zmniejszeniu liczby dziennie spożywanych kalorii do 530 na okres 12 tygodni.

Samantha zakupiła dietę wraz z koktajlami i zupami w proszku i rozpoczęła proces odchudzania. Jadła 3 posiłki dziennie, pozostając w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Nic odbiegającego od normy, jak utrzymuje jej matka.

Przez okres 11 tygodni jadła wszystko według wskazania w przepisach diety. Przed dietą wykonała szereg badań, dzięki którym uzyskała odpowiedź na to czy jej ciało podoła zadaniu. Lekarz pierwszego kontaktu monitorował jej stan zdrowia badając ją co dwa tygodnie. Uczęszczała również na konsultacje z dietetykiem raz w tygodniu.

Była pod stałą kontrolą.

Jej narzeczony Andrew Smith znalazł ją 23go czerwca 2011 roku nieprzytomną na schodach ich domu w Leeds. Mimo reanimacji nie odzyskała przytomności i zmarła.

Przyczyną zgonu, zgodnie z protokołem koronera, była arytmia.

Rzecznik firmy LighterLife utrzymuje, że Samantha Clowe była osobą „klinicznie otyłą” mimo stosowania diety, co zwiększa prawdopodobieństwo zawałów i innych niewydolności układu sercowo-naczyniowego.

Jest w całej tej historii jedno „ale”:

W ciągu 3ch ostatnich lat to drugi przypadek sercowej zapaści w czasie stosowania tej diety.

Prof. John Garrow, technolog żywienia udzielił opinii brytyjskiemu dziennikowi Daily Mail, w którym stwierdził, że śmierć Samanthy Clowe jest dowodem na to, że diety poniżej 800 kalorii nie są zdrowe, bo dokładnie tyle (800) potrzebuje człowiek dziennie, żeby normalnie funkcjonować.

Szybki spadek wagi u panny Clowe osłabił mocno jej serce co spowodowało zaburzenia rytmu i mogło być bezpośrednią przyczyną jej zgonu.

Śmierć Brytyjki Samanthy Clowe została prawnie uznana za wypadek.

Polecane dla Ciebie:

artroser allegro I bioxyn opinie I ravestin co to za lek I sliminazer w aptece

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *