odchudzanie
Schudnąć

Odchudzanie – nie warto?

Jednym z mitów jakie próbują nam różni spece od reklamy sprzedać są tabletki odchudzające. Większość produktów tego typu jest reklamowana w niewłaściwy i urągający naszej inteligencji sposób.

W sieci istnieje mnóstwo samozwańczych ekspertów od odchudzania już to za pomocą diety, już to za pomocą tabletki. Odchudzanie to proces, o czym zdają się sprzedający suplementy nie wiedzieć. Czasami zapuszczamy nasze brzuchy (boczki i inne krągłości) całymi latami, a oferta diety-cud „gwarantuje” nam schudnięcie w przeciągu kilku tygodni. Gdzie jest miejsce na zdrowy rozsądek? Gdzie znajduje się granica wiary? Czy tak łatwo nam uwierzyć, że zrzucenie dodatkowych kilogramów w kilka tygodni odbędzie się bezproblemowo a nasz organizm nie wystawi nam rachunku za ten wysiłek?

Chwilowa moda na odchudzanie
Rynek odchudzania, co za tym idzie – suplementów różnego rodzaju, do tego diet i programów ćwiczeń odchudzających – jest konsekwencją manii zdrowego trybu życia, która rozprzestrzeniła się w polskich mediach na podobieństwo dżumy gruczołowej.

Gdzie nie włączymy telewizji, tam zaraz nas atakują albo zdrową kuchnią w programach o podróżach i kulinariach, albo ogłaszają, że Ten, albo Ta, schudli 10 kilogramów „dzięki tej niesamowitej diecie!”. Odchudzają się wszyscy – nawet naczelna Wysokich Obcasów. Ona to akurat odchudza się bez końca, bo inaczej straciłaby źródło dochodu.

Szczupła sylwetka = sukces?
Atrakcyjnym łatwiej w życiu, a atrakcyjny człowiek to szczupły człowiek. Taką tezę lansowano w mediach amerykańskich w latach osiemdziesiątych – wtedy królowały tabletki. Odchudzanie w Polsce dzisiaj wygląda podobnie; zmieniły się narzędzia, kanały informacyjne, ale kierunek pozostał ten sam. Celem jest szczupłość za wszelką cenę – czy to siłownia, czy dieta, czy tabletki odchudzające – zawsze mamy do czynienia z pogonią za wyolbrzymionym wyobrażeniem o własnym wyglądzie.

Takie myślenie może nas zaprowadzić w rejony naszej świadomości, do których nie chcemy trafić. Możemy się dowiedzieć, że nie jesteśmy zadowoleni z siebie. My, Polacy.

Polecane dla Ciebie:

artroser ceneo I bioxyn opinie I ravestin czy to oszustwo I sliminazer jak przyklejać

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *