odwodnienie
Schudnąć

Odchudzanie, czy odwodnienie?

Każda kobieta marzy o idealnej sylwetce. W tym celu „całe życie jest na diecie”. Jak się jej zapytać to również „ćwiczy cały czas”. A praktyka pokazuje, że najszybciej sprzedającym się lekiem bez recepty jest ten na odchudzanie. Oczywiście najczęściej kupowany jest przez kobiety. Postanowiliśmy na przykładzie jednego z nich wyjaśnić Wam jak to się dzieje, że marzenia rozmijają się z wynikami.

W aptekach kilka lat temu pojawiły się tabletki na odchudzanie, które podbiły świat. Te tabletki to Alli.

Alli zawiera orlistat, tę samą substancję, którą zawiera wydawany na receptę Xenical. Tabletki odchudzające Alli są wydawane bez recepty, bo zawartość orlistatu wynosi 60 mg na kapsułkę, czyli o połowę mniej niż w przypadku Xenicalu.

Co to jest orlistat?
Orlistat to substancja, która hamuje wchłanianie tłuszczu do organizmu. Kapsułka Alli zapobiega wchłanianiu tłuszczu w ilości około 25-30% na posiłek. Dlatego ważne jest, żeby ją w czasie posiłku połknąć.

Nie oszukujmy się; wszystkie jesteśmy leniwe. Jak się łatwo domyślić, łykanie Alli rozwiązało problem kobiet na całym świecie. Nie trzeba ćwiczyć, nie trzeba przechodzić na dietę – łykasz Alli i wszystko załatwione. Żadna z nas nie zwraca uwagi na to, że jest to LEKARSTWO, którym leczy się otyłość.

Jak podają badania firm farmaceutycznych, znakomita większość kobiet, które zażywają Alli nie jest chora, tzn. Nie ma stwierdzonych objawów otyłości klinicznej.

Dlaczego kobiety stosują Alli?
Odpowiedź jest prosta i łatwo się jej domyślić: każda z nas pragnie jeść wszystko na co ma ochotę i nie tyć od tego. Wymodelowanie ładnej sylwetki tak, żeby dobrze wyglądać w bikini na plaży, kosztuje nieco zachodu. Trzeba ćwiczyć, trzeba się racjonalnie odżywiać – na efekty trzeba czekać czasami miesiące, albo lata.

Współcześnie nikomu się nie chce na nic czekać. Żyjemy coraz szybciej. Odchudzanie też ma przebiegać szybko i skutecznie, najlepiej z tygodnia na tydzień.

Zrzucanie nadwagi to proces, który powinien trwać. Z prostej przyczyny: przybierałyśmy na wadze kilka miesięcy, lat, więc jak to możliwe, żeby utrata kilogramów odbywała się z tygodnia na tydzien i była zdrowa, nie miała konsekwencji?

Alli daje pozór szybkiego zrzucania kilogramów bez konsekwencji ze względu na swoje świeże spojrzenie. Zamiast próbować spalać tłuszcz już nagromadzony, producent doszedł do wniosku, że wystarczy obniżać wchłanialność tłuszczu, tworząc w ten sposób ujemny bilans energetyczny.

Szaleństwo Alli rozpoczęło się w 2007 roku, kiedy amerykańska FDA zatwierdziła ten lek do sprzedaży. Mnóstwo kobiet od razu po niego sięgnęła i…zaczęła łykać jak cukierki, przez cały rok, jedząc przy tym posiłki bez ograniczeń.

Myślicie, że bez konsekwencji?
Długotrwałe stosowanie leków zawierających orlistat skutkuje częstymi wizytami w toalecie – nieustanną biegunką. Im więcej tłuszczu w posiłku, tym częściej problemy z żołądkiem. Poza oczywistym odwodnieniem, u losowo badanych kobiet stwierdzono naturalną kolej rzeczy: część witamin rozpuszcza się w tłuszczach – gdy organizm jest ich pozbawiony, są wydalane, co prowadzi na dłuższą metę do awitaminozy (braku witamin).

Poza tym przy tego typu utratach wagi zwyczajny jest efekt jo-jo.

Jak się ustrzec negatywnych skutków ubocznych?
Przyjmując orlistat, należy mieć na uwadze kaloryczność posiłków. Im mniej kalorii, w tym tłuszczów, tym mniejsza szansa odwodnienia organizmu.

Ale nasz organizm potrzebuje tłuszczów również, więc trzeba zachować równowgę w stosowaniu Alli.

treningodchudzajacyJak się odchudzać?
Należy zmienić myślenie o odchudzaniu. Wyznaczyć sobie cel i być cierpliwym, realizować go krok za krokiem.

Pamiętajcie: bez właściwego odżywiania i ćwiczeń nie osiągniecie za wiele. To znaczy osiągniecie może i utratę wagi, ale nie chodzi o zmniejszenie ciężaru, tylko o spalenie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Na ciężar ciała ludzkiego składa się również woda i mięśnie – warto o tym pamiętać.

Diety to osobny temat. Dość wspomnieć, że super diety, takie jak na przykład Dukana, na punkcie której świat oszalał, to również mało skuteczny sposób w dłuższej perspektywie. Podobnie jak w przypadku Alli, diety odchudzające są jedynie rozrusznikiem właściwego odchudzania.

joggingodchudzanieSkuteczny sposób na odchudzanie
To przejście na zdrowy tryb odżywiania i zażywanie regularnie ruchu. Obie te rzeczy gwarantują Wam schudnięcie bez efektu jo-jo i efektywne spalenie tkanki tłuszczowej. Nie przejmujcie się wagą (ciężarem całkowitym) Waszego ciała – nie zawsze jest on właściwą miarą zdrowia.

A to o zdrowie chodzi w odchudzaniu, więc nie warto go sobie rujnować.

Polecam Ci:

artroser na stawy I bioxyn opinie I ravestin opinie forum I sliminazer slimming patches

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *